עורכי דין

 
 

 

 

 

 
 
מה הם ההבדלים בין תרגום נוטריוני לבין אפוסטיל?  , מהו אפוסטיל?  , מהו יפוי כוח כללי?
 
 
מהי חותמת אפוסטיל

 חותמת אפוסטיל היא אישור סופי ומובהק למהימנותו של מסמך, לאותנטיות שלו ולאי-יכולת לפרשו מחדש לאחר שנכתב. 


פורסם: 9/5/2019

מאמר זה שייך לקטגוריית עורכי דין

 מהי חותמת אפוסטיל? באלו מסמכים אתם חייבים להסדיר אותה לשם מניעה מפרשנויות?

החותמת מוטבעת על ידי נוטריון, משפטן שעמד בתנאי לשכת עורכי הדין בשביל לקבל הסמכה זו. באלו מסמכים אתם חייבים שתהיה לכם חותמת אפוסטיל?

צוואות ונספחיהן

צוואות ומסמכי ירושה שיצורפו אליהן חייבים כולם להיות מוטבעים באפוסטיל אם אתם רוצים שהן יתקיימו כלשונן ועורכי דין מהצד הנגדי לא יוכלו לעוות את פרשנותם. צוואות ללא חותמת אפוסטיל עשויות להיות מוכרעות בבית משפט על ידי שופט כי מה שכתוב בהן יינתן כירושה לגורם אחר, ועוד המון עיוותים נוספים שמשנים את מה שכתוב במסמך. הדרך היחידה לגרום לכך שאף משפטן לא יצליח לשנות את הכתוב בצוואה היא הטבעת חותמת אפוסטיל. למעשה, כאשר צד מסוים תובע בעלי צוואה, אם יש עליה חותמת אפוסטיל השופט ברוב המקרים יפסוק להם הוצאות משפט וישאיר את הצוואה על כנה.

הסכמי ממון לפני נישואין

הסכמי ממון שנחתמו היום עשויים להשתנות מחר ולהיראות אחרת לחלוטין מוחרתיים. מי שקובע הם עורכי הדין, כשככל שהם מנוסים יותר בטיעון בבתי משפט יש להם יותר סיכוי לשנות את ההסכם. אתם לא יכולים לדעת מתי יפרוץ ריב ביניכם ותגיע תביעת גירושין מאחד מכם כלפי השני. אתם בטי לא יכולים להמר על טיב עורך הדין שהוא ייקח. למען שמירה על רכוש 2 הצדדים מבלי שאף עורך דין יוכל לשנות את הכתוב בהסכם, יש להטביע אותו בחותמת אפוסטיל. רק היא תוכל להוציא את קיומו אל הפועל ללא פרשנויות ועיוותי דין.

הסכמי התקשרות בין חברות, תאגידים ולקוחות

הסכמי עסקים בין ספק ללקוח, כשהספק הוא חברה גדולה המעניקה שירותים ומוצרים ללקוחות נוספים, צריכים להיות מאושרים עם אפוסטיל. כאן, יש לבעלי העסקים סיבה כפולה ומכופלת לדבוק בכך: הנוטריון יכול לקרוא את תכולת ההסכם ולוודא שאין בו כשלים חוקיים כמו סתירה לחוק הגנת הצרכן. בנוסף, אם הכל תקין, הוא יכול להטביע אפוסטיל על ההסכם ובכך לא לאפשר לעורכי דין הלקוחות לשנות אותו בדיון משפטי במקרה של חוסר שביעות רצון לקוחותיהם.