עורכי דין

 
 

 

 

 

 
   
 
תביעות אזרחיות

תביעות אזרחיות ידוע לכל כי תביעות אזרחיות מתרחשות במכורתנו לא מעט פעמים ובנושאים שונים: ליטיגציה אזרחית, ליטיגציה מסחרית, דיני חברות, זכ

פורסם: 1/5/2016

מאמר זה שייך לקטגוריית תביעות אזרחיות
תביעות אזרחיות
 
ידוע לכל כי תביעות אזרחיות מתרחשות במכורתנו לא מעט פעמים ובנושאים שונים: ליטיגציה אזרחית, ליטיגציה מסחרית, דיני חברות, זכויות יוצרים, רשלנות רפואית ועוד מגוון נושאים. לכן, חשוב מאד לדאוג שצוות התביעה או ההגנה שלכם יהיה הכי טוב שתוכלו לגבש, ללא קשר לנושא המשפט. על כן, הכנו עבורכם קובץ חשוב זה אשר סוקר כיצד תבחרו עורך דין תביעות אזרחיות.

תביעה אזרחית חייבת להסתמך על חוות דעת מקצועית
 
עורך דין צריך לעשות 2 דברים חשובים על מנת להבטיח שהתיק שלכם מטופל כראוי:
 
* לבקש מכם כמה שיותר ראיות המעידות על העוולה האזרחית.
 
* להסתמך על חוות דעת מקצועית של מומחה אשר יתרגם את הראיות לחומר משפטי שניתן יהיה לעבוד עמו.
 
עורך דין שלא נוהג כך אלא בוחר במסלול המהיר מהפגישה הראשונה עם הלקוח לדיון בלי לבנות את הטיעונים בדרך זו – אינו מקצועי ומוטב שלא לבקר במשרדו.

מבנה התביעה
 
מבנה התביעה צריך להיות הצגת כל טענה בנפרד, וגיבויה בראיות מחוות הדעת המקצועית. הטענות שמועלות צריכות כולן להיות חלק מאסמכתא ראייתית מקצועית הממחישה את תקפותן. לדוגמה, אם רצון התביעה להראות קשר בין תופעה Xלתופעה Yעליה לעשות כן על סמך מחקרים שיתווספו לכתב התביעה הממחישים זאת הלכה למעשה במספרים, גרפים או תיאור מילולי של התהליך.

הדרישות של צוות התביעה
 
דרישות צוות התביעה צריכות להיות מוצגות תוך פירוט מלא של הגעה לסכומים הכספיים או לדרישות אחרות שדורשת התביעה. כתב תביעה יכיל את הדרישה מהנאשם/צוות ההגנה ואת הנימוק לקיומה.
 
חשוב לזכור - בתי משפט אינם החוק היבש: החלטות רבות נקבעות בהם על סמך פסיקות קודמות
 
עורך דין יסתמך בלא מעט מקרים הן בחוות הדעת המקצועית והן בטיעונים שהוא מעלה בפסיקה מן העבר המאששת את שהוא מבקש לקבוע. יצוין כי עורך דין צריך להיות בקיא בפסיקות קודמות בתחום בו הוא דן על מנת לחזות בקירוב טוב מה תהיה תוצאת הדיון, או על מנת לדעת מה לדרוש כתובע. יצוין כי אין ערובה לכך שבית המשפט ינהג כמו בפסיקות קודמות אבל תרחישים שחזרו על עצמם הרבה ככל הנראה יתממשו שוב בסבירות גבוהה למדי כפי שהוכיח ניסיון העבר.