עורכי דין

 
 

 

 

 

 
   
 
רשלנות רפואית

רשלנות רפואית ידוע כי רשלנות רפואית היא אחד הנושאים היותר כואבים עמם באים במגע עורכי דין במהלך דיונים משפטיים. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר

פורסם: 1/5/2016

מאמר זה שייך לקטגוריית רשלנות רפואית
רשלנות רפואית
 
ידוע כי רשלנות רפואית היא אחד הנושאים היותר כואבים עמם באים במגע עורכי דין במהלך דיונים משפטיים. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר רופאים עשו טעויות שגרמו נזקים רפואיים ללקוחות אבל כאן זה המקום לעשות סדר בעניין חשוב זה: לא כל נזק רפואי שנעשה על ידי הרופאים מוגדר רשלנות רפואית. רופא יכול לגרום נזק לפציינט מבלי להיות חייב על כך בדין אזרחי במקרים הבאים:
 
* מדובר בטיפול עם תופעות לוואי שהפציינט הוזהר לגביהן מראש – והן התרחשו.
 
* מדובר בלקות רפואית קבועה שעשויה הייתה להתרחש בגין הטיפול.
 
במילים אחרות, ישנם נזקים זמניים כמו אלו של תופעות לוואי או נזקים קבועים – שידווחו לכם מראש על ידי הצוות הרפואי. מתי זה קורה? בניתוחים, ניתוחי עקירת שן, במהלך טיפולי היריון ובעוד מספר לא מבוטל של מקרים בספרות הרפואית. רופא לא יהיה חייב לתת דין וחשבון לגבי נזק של פציינט אם הוא הורה לפציינט לצרוך תרופה/שירות רפואי חיצוני שהוא לא באמת צרך, מה שדרדר את מצבו.
 
הגשת תביעה של רשלנות רפואית
 
יש להיפגש עם עורך דין רשלנות רפואית אשר יגבש כמה שיותר ראיות כגון מסמכי טיפול, ותסריטי טיפול שונים, כולל תוצאות של שירותי חיצון כמו צילומים והקרנות. החומר יועבר למומחה רפואי אשר יגבש על הפציינט חוות דעת רפואית. חוות הדעת הרפואית תתורגם על ידי עורך הדין ממסמך שהוא חומר גלם למסמך טיעונים משפטי אשר יגובש בכתב התביעה וישמש בדיונים המשפטיים הלכה למעשה.
 
את מי תובעים ברשלנות רפואית?
 
את הרופא המטפל, את השוליה שלו, את צוות המטפלים והמטפלות בתהליך רפואי בו נדרש שיהיה צוות שכזה (למשל בניתוח), ואפילו את בית החולים כולו באם התגלה שהבעיה היא כשל המוסד כולו, למשל – זיהום שנתגלה בתוך המוסד. ללא קשר, גם בעניינים קטנים ומקומיים יותר בהם תובעים רופא או צוות מטפלים נהוג להגיש תביעה גם נגד המוסד המטפל בכללותו.

מה הקושי בתיקים רבים של רשלנות רפואית?
 
להוכיח קשר נסיבתי: קשר בין מה שאתם טוענים שגרם לבעיה של הפציינט לבין בעייתו של הפציינט בפועל. על כן בדיוק נדרשת חוות דע רפואית מקצועית על מנת שתוכלו לאשש את קביעתכם ולהראות לשופטים כי היא נכונה, מה שיחזק את טיעוניכם בדבר רשלנות רפואית.