עורכי דין

 
 

 

 

 

 
   
 
רשלנות רפואית בניתוח חירום – כל המידע

 מהי רשלנות רפואית בניתוח חירום? כיצד ניתן לאפיין אותה, ומה עושים כאשר נדמה לנו שהרופאים גרמו לנו או ליקירינו למפגע שהם צריכים לשאת בתוצאותיו?


פורסם: 6/7/2016

מאמר זה שייך לקטגוריית רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בניתוח חירום – כל המידע

מהי רשלנות רפואית בניתוח חירום? כיצד ניתן לאפיין אותה, ומה עושים כאשר נדמה לנו שהרופאים גרמו לנו או ליקירינו למפגע שהם צריכים לשאת בתוצאותיו? האם כל מפגע רפואי הוא בהכרח רשלנות רפואית? כיצד מתייחסת הספרות המשפטית-רפואית לנושא של פגיעה במהלך ניתוח, ובפרט – ניתוח חירום?
 
רשלנות רפואית בניתוח חירום הוא מצב בו החולה ניזוק בשל הניתוח – נזק שלא נהיתן היה לצפות מראש ועל כן הוא לא הועלה בטופס החתימה בכניסה לניתוח – עליו נדרש לחתום כל מנותח לבקשת הצוות הרפואי. טופס החתימה מהווה למעשה חוזה כתוב בין בית החולים לבינכם, ובו כתוב שלא ניתן להימנע מתופעות לוואי או טעויות כירורגיות א', ב' ו- ג', ולכן אם הן מתרחשות הן לא יהיו בגדר רשלנות רפואית. בפועל, אם עורך הדין שלכם מספיק טוב הוא יכול להראות שאפילו במקרים כאלה ניתן היה למנוע את המקרה, ועל כן – לתבוע את הצוות הרפואי.
 
גם אתם סבורים שנעשה לכם עוול בניתוח? אל תנוחו על זרי הדפנה: פנו לעורך דין רשלנות רפואית
 
שם המשחק הוא מאד פשוט: אם נוכחתם לדעת שנעשה לכם עוול, והרופא לא משתף עמכם פעולה או מעלים מכם מידע – יש סיכוי סביר שננקטו כלפיכם צעדי רשלנות רפואית ומנסים להצניע זאת ולטייח. אל תיתן לזה לעבור על הגב שלך: פנה לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית. כך, למשל, בתחום ניתוחי החירום – ניקח 2 דוגמאות למקרים שהם כביכול הגיוניים אך בפועל הם עשויים להיות הרי אסון ולכן הם הוגדרו רשלנות רפואית בניתוח חירום.
 
נרשמתי לטיפול שיקום פה הכולל ניתוחים כירורגיים. הרופא עלה על העובדה שאין לי כסף לשלם על כך– במקרה כזה האינטרס של הרופא יהיה כמובן שלא תהיו מטופלים אצלו. מצד שני, היות ומדובר ברופא שיניים אשר מספק את שירותי הרפואה היקרים ביותר בארץ – רוב הוצאות הטיפול הן יקרות, ולכן השופט יוצא מנקודת הנחה שנכנסתם לטיפול הזה מצעד אין ברירה, כאשר בפועל לא היה לכם כסף. הרופא מנגד נאלץ להשליך אתכם כי הוא מתחיל להפסיד עליכם וכרופא פרטי הוא רואה את עצמו כל כך מחויב לשלמות העסק עד כי שכח הוא שהוא קודם כל רופא. במיוחד אם הטיפול נקטע באמצע וזה היה טיפול כירורגי כמו שתל או עקירה חשוב מאד לתבוע את הרופא על כך ולהסדיר את המשך הטיפול ללא תשלום בשלב זה, תוך השלמתו במועד מאוחר יותר.
 
ההרדמה המיוחדת בניתוח לפני עקירת שן גרמה לי לשיתוק בשרירי הפנים– זו עילה קלאסית לתביעה על רשלנות רפואית בניתוח, ואם העקירה התבצעה כצעד חירום אז כמובן רשלנות רפואית בניתוח חירום. ההרדמה לבדה, גם אם האקט הכירורגי לא מומש לאחריה – מעידה כי הייתה זו רשלנות רפואית בניתוח על פי סוגה, וגם על פי סוג התור של הפציינט במרפאתו.
 
התממשות טעות כירורגית או טעות של הרופא המרדים בניתוח רגיל– במקרה זה ניתן לתבוע את הגורם שחולל את הטעות ובנוסף – את בית החולים על עוגמת נפש. יצוין כי אם הפצוע הוא לוחם צה"ל ועושי הטעות הם רופא, רופא מרדים ואחות צבאיים, על אף כי זהו ניתוח חירום לא ניתן לתבוע רשלנות רפואית בניתוח חירום בשל עבודה בסביבה לוחמת, בה נאלץ הצוות המנתח לעתים לנתח בשטח תוך יצירת תנאי מעבדה סטריליים יש מאין בחסות הסכנה.
 
מה ייתן לי עורך הדין בפגישת הבירור לגבי המקרה שארע לי?
 
עורכי דין לדיני נזיקין יבחנו את המקרה, יסיק האם יש כאן קייס לתביעת רשלנות רפואית ויבקש מהמומחה המשפטי בלשכתו להכין מהראיות שאספתם – חוות דעת משפטית ממנה ייבנה כתב התביעה. גם במידה ולא ניתן למצוא קייס לרשלנות רפואית מיד, עורך הדין ייתן לעממו מספר ימים בהם הוא יוכל לבחון עוד יותר מקרוב את המקרה ולחפש טעויות של הצוות הרפואי אשר יכלו היו להימנע, ולא היו חלק מהסכם הניתוח בטרם ביצועו.
 
אם גם לכם יש שאלות ומענות בקשר לתביעת רשלנות רפואית בניתוח חירום – כל המידע יתקבל כאן!