עורכי דין

 
 

 

 

 

 
   
 
רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון רשלנות רפואית בהריון הוא מצב בו האשה רשאית לתבוע את הרופא המיילד ואפילו רופאים שהיא פגשה הרבה לפני כן, כולל רופאים

פורסם: 1/5/2016

מאמר זה שייך לקטגוריית רשלנות רפואית בהריון
רשלנות רפואית בהריון
 
רשלנות רפואית בהריון הוא מצב בו האשה רשאית לתבוע את הרופא המיילד ואפילו רופאים שהיא פגשה הרבה לפני כן, כולל רופאים שליוו אותה  בבדיקות ההיריון בשלבים שלפני התייצבות הקבע בבית החולים. על מנת ליישם תביעת רשלנות רפואית בהריון עליכן קודם כל להכיר היטב את הכללים, ולדעת מה נדרש לעשות בטיפולים בהן אתן לוקחות חלק. במילים אחרות, רצוי להכיר היטב את הפרקטיקה של הספרות הרפואית העוסקת בהיריון.
 
בדיקות במהלך ההיריון
 
נשים מחויבות לבצע לא מעט בדיקות שגרתיות במהלך ההיריון שלהן. כך, למשל, הן מחויבות לבצע את הבדיקות הבאות:
 
* בדיקות בסיסיות: דם, שתן, משקל ולחץ דם.
 
* הצגת אופציה טיפולית נכונה בהינתן תוצאות שליליות למי מבדיקות אלו.
 
* בדיקות ממוקדות: סקירת מערכות, חלבון עוברי ושקיפות עורפית.
 
* יידוע האשה כי ייתכן והיא תצטרך לעשות בדיקות שאינן ממומנות על ידי קופת החולים.
 
* אובחנה בעיה בבדיקות הממוקדות? יש להפנות לבדיקות בירור. לדוגמה: בדיקת הבירור לסקירת מערכות עם תוצאה שלילית היא בדיקת מי שפיר.
 
במידה ורופא ההיריון שלכן לא נקט במי מהמהלכים הללו או שמספיק שאחד מהם היה שלילי, כלומר לא ננקט על ידי הרופא – אתן יכולות לתבוע אותו על רשלנות רפואית בהיריון.
 
כיצד תובעים רשלנות רפואית בהיריון?
 
יש לאתר עורך דין הבקיא בדיני רשלנות רפואית בהיריון. יש לספק לעורך הדין את כל החומרים המעידים על רשלנות רפואית בהיריון, כלומר – אי משלוח לבדיקה, ביצוע הבדיקה ואי דיווח על תוצאות שליליות מהרופא, או דיווח ואי נקיטת מעשה לתיקון המעוות. עורך הדין ילמד את החומרים שתציגו לו, ישלח אותם לחוות דעת רפואית מקצועית של מומחה ויגבש את הכתוב בחוות הדעת הזו לכתב תביעת רשלנות רפואית. יצוין כי תביעה ברמה גבוהה המזכה את הפציינט במשפט בסיכוי גבוה לא תהיה תביעה שתכליתה להיגרר לטענות הצד השני אלא להיפך: להוביל את הדיון ולהביא להכשלת הצד השני ובכך – לניצחון במשפט.
 
התנהגות המרפאה/הרופא - כנאשמים ברשלנות רפואית בהיריון
 
הם מצדם ייעזרו בטיעונים לפיהם הם שלחו את הלקוחה לבדיקה שלא נעשתה, או שהם אמרו לה לקחת תרופות שלא נלקחו, או שהם יטענו שאין קשר בין נזק Aלכישלון Bכלשהו של הרופא. בשל מבנה המשפט הישראלי, לפיו הנידון אינו אשם עד אשר הוכח מעל לכל ספק סביר, תידרש התביעה לחוות דעת מומחים שתראה ברמת סמך השואפת ל- 100% אמינות שהדברים הם אמת, ויש קשר בין סיבה ומסובב כפי שנטען.